Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kadınlar Yürüyüşü’ne ünlü aktrislerden destek

2017 yılında başlayan ve ilk seferinde ABD tarihinin en büyük tek günlük protestosu olan yürüyüşe ünlüler de destek verdi.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
İlki geçtiğimiz 21 Ocak’ta gerçekleştirilen Kadınlar Yürüyüşü bu yıl da tekrarlandı. Geçtiğimiz yıl Donald Trump’ın ABD Başkanı olmasının ertesinde gerçekleşen etkinlikte, bu konunun yanı sıra kadınların yaşadığı zorlukların da altı çizilmişti. Bu yıl kalabalık yürüyüşe birbirinden ünlü kadın oyuncular da destek verdi. Pershing Meydanı’nda toplanan kalabalık yaptıkları etkili konuşmalarla konuya dikkat çekerken, son dönemde nihayet hak ettiği desteği kazanan “Time’s Up” hareketine de değindi.

Amerika’daki kadın yürüyüşü; dünya genelinde başta kadın hakları olmak üzere göçmen ve sağlık hizmeti reformu, LGBT+ hakları, ırksal eşitlik, inanç özgürlüğü, işçi hakları ve birçok sivil toplum örgütlerine destek vermek amacıyla düzenlenmektedir. 2017 yılında başlayan ve ilk seferinde ABD tarihinin en büyük tek günlük protestosu olan yürüyüş, geçtiğimiz gün tekrar düzenlendi.

2018 Kadın Yürüyüşü’ne aynı zamanda birçok ünlü isim katıldı. Özellikle Hollywood taciz skandallarının gündemde olduğu protestolarda ise Scarlett Johansson’ın James Franco hakkındaki konuşması ve Natalie Portman’ın 13 yaşında yaşadığı taciz terörünü anlatması, gösteriye damga vurdu.

Film Loverss’tan Furhan Yücel’in aktardığına göre; Natalie Portman; genç yaşta oynadığı Leon filmi sonrası yaşadıklarını anlattı. “Film eleştirmenleri, tüm incelemelerinde daha 13 yaşında olmama rağmen göğüslerim hakkında konuşmuştu. Daha o yaşta, kendimi cinsel olarak ifade edersem güvensiz hissedeceğimi ve erkeklerin beni nesneleştirerek bedenimi tartışma konusu yapmakta kendilerini yetkili kişi sandıklarını çok hızlı anladım. Bedenimle ilgili yaptıkları yorumlar, daha tehditkar ve kasıtlı açıklamalara dönüştü. Böylelikle yaratılan cinsel terör ortamı benim davranışlarımı da kontrol altına almaya başladı.”

Natalie Portman’ın açıklamalarının ardından konuşma sırası gelen Scarlett Johansson ise Altın Küre sonrası ismi cinsel taciz iddialarıyla gündeme gelen James Franco hakkında konuştu: “Gerçekten aklım almıyor. Bir kişi, adı taciz skandallarına karışmasına rağmen nasıl taciz mağdurlarını destek sağlamaya yardımcı olan bir organizasyonun adıyla halkın içinde rahatça durabiliyor? Güçlü bir konumdaki insanın, böyle bir güce sahip olmayan konumdaki birinden faydalanmak için kullanması nasıl olabilir?”

Scarlett Johansson’ın bu sözleri direkt olarak Altın Küre’ye taciz mağdurlarına destek sağlamak için kurulan “Time’s Up” hareketinin rozetiyle katılan James Franco’yu hedef alıyordu. Scarlett Johansson, yaptığı konuşmada Franco’ya seslendi. Johansson, Franco’nun taciz skandallarını protesto eden Time’s Up (Süre doldu) rozetini geri vermesi gerektiğini belirtti.
Teilen
2018-02/01-Sayı-555
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN