Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Helmut Schön'e Liyakat Madalyası verildi

Helmut Schön: „Bu görevi yıllarca hiçbir karşılık beklemeden severek yaptım, bundan sonra da elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım…“

Merhaba (Ulm) 
Helmut Schön, Notfallseelsorge (Acil Durumlarda Manevi Rehberlik) alanında 2006 ile 2016 yılları arasında gönüllü olarak insanlara hizmet veren biri. Bu yıllar arasında 372 olaya intikal edip manevi destekte bulunan Helmut Schön, müslümanların da acil durumlarda manevi rehberlik yapabilmesi için belediye, itfaiye, polis, ambulans, cami gibi yerlerle görüşüp müslümanların da bu alanda hizmet vermelerinin yolunu açtı.

2014 yılında ilk eğitimi alan müslümanlar arasında DİTİB Ulm Merkez Cami Din Görevlisi İsrafil Polat ve Dietenheim’dan Ali Barlay da yer aldı. Uzmanlık eğitimi alan müslümanlar, o gün bu gün gece gündüz demeden hiçbir maddi çıkarları olmadan manevi rehberlik yapıyorlar.

Aynı zamanda Ulm DİTİB Merkez Camii İmamı İsrafil Polat, zamanla bu alanda eğitim de vermeye başladı. Helmut Schön ile samimi ilişkilerinden doğan bir başka proje ise "Ehrenamt ohne Grenzen" idi.

Liyakat Madalyası takdimi için düzenlenen törende, Ulm Belediye Başkanı Günter Czisch, Stuttgart Devlet Sekreteri Friedlinde Gurr-Hirsch, Emniyet Müdürü, İtfaiye Müdürü, ambulans ve sağlık görevlileri, Notfallseelsorger ve tabiki Müslüman Acil Manevi Rehberler de hazır bulundular.

Helmut Schön, „Bu görevi yıllarca hiçbir karşılık beklemeden severek yaptım bundan sonra da elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım, ekipte bulunan arkadaşlarıma ve bizlerden maddi manevi yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim“ dedi.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN