Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sevgi engel tanımaz

İGMG, Münih Duyma Özürlüler Merkezi’nde, Münih ve çevresinde oturan engelli çocuklara yönelik özel bir etkinlik düzenledi.

Merhaba (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölge Başkanlığı, Münih Duyma Özürlüler Merkezi’nde, Münih ve çevresinde oturan engelli çocuklara yönelik özel bir program düzenledi. Çok sayıda zihinsel ve bedensel engelli çocuk ve ebeveynlerinin katıldığı programda, engelli çocuklara görevler verilerek, sahne ve programda yer almalarına imkan verildi.

Engelli olan çocuklardan birine program sunuculuğu, diğerine şiir okuma, başkasına da ilahi okuma görevi verilerek, programda aktif yer almaları sağlandı. Program esnasında ebeveynlere de söz hakkı verilerek, Almanya‘da engellilerin yararlanabilecekleri haklar konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

Programa ayrıca davet edilen Sunny adlı eğitimli köpeğin de çocuklarla neşeli dakikalar geçirmesi sağlandı. Kısa bir selamlama konuşması için mikrofona gelen IGMG Güney Bavyera Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan, kendi ‘özel’ kardeşinden örnekler vererek, herkesin kendi özel kardeşiyle daha fazla ilgilenip, onlarla hayatlarını onurlandırmaları gerektiğini dile getirdi.

İstasyon çalışması ile engelli çocukların ilgisine boyama ve oyun masaları, fotoğraf ve pamuk şeker standı sunuldu. Bu çalışma esnasında Bölge Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı mensubu gençler çocuklarla yakından ilgilenip, ebeveynlerin programı takip etmelerine vesile olarak, örnek bir efor sergilediler.

İstasyon Çalışması esnasında mikrofona Türkiye’den davet edilen uzman Psikolog Abdulaziz Yılmaz gelerek „Bırakma kendini“ adını verdiği bir sunum gerçekleştirdi.

Programın sonunda engelli çocuklar anneleriyle birlikte sahneye davet edildi ve engelli çocukların annelerine, çocuklarının dilinde yazılmış plaketler takdim edilerek duygulu anların yaşanmasına vesile olundu.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN