Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-A'nın Program ve Tüzük Kitapçığı 2. baskıyı yaptı

HDK-Avrupa'nın kuruluş kongresinde kabul edilen ve binlerce basılan program ve tüzük kitapçığı, büyük ilgi görüp, kısa sürede tükenince, ikinci baskı olarak, 2 bin 500 adet daha basıldı.

Merhaba (Brüksel) 
Resim galerisi için tıklayın
Geçtiğimiz Şubat ayında Avrupa kongresini gerçekleştiren Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A), ülke ülke, kent kent örgütlenmesini aralıksız sürdürüyor. Avrupa'nın bir çok ülkesinde ülke meclislerini, onlarca kentinde de kent meclislerini kuran HDK-A, ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

4 Şubat'taki kuruluş kongresinde kabul edilen ve binlerce basılan program ve tüzük kitapçığı, büyük ilgi görüp, kısa sürede tükenince, ikinci baskı olarak, 2 bin 500 adet daha basıldı. Programın Almancası ve diğer ülke dillerine tercüme çalışması da sürüyor.

Başta Almanya olmak üzere, kuruluş kongreleri sonrası bir yılını dolduran kent meclisleri de birinci olağan kongrelerini gerçekleştirmeye başladı. Ulm, Stuttgart, Mannheim, Berlin, Köln, Hamburg, Nürnberg bu kentlerden bazıları. Ülke kongreleri için de hazırlıklar sürüyor. Ocak ayında gerçekleştirilecek Fransa ülke kongresinden sonra, Almanya kongresinin de mayıs gibi yapılmasının planlandığı açıklandı.

Çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan HDK-A Eşsözcüleri Esra Asiye Güden ve Demir Çelik "Tüm baskı ve kriminalize ortamına rağmen, mücadelemiz sürüyor. HDK-A olarak haklarımızın eldesi mücadelesi içinde olmaya devam edeceğiz" dediler. "Türkiye'de Erdoğan- AKP iktidarının faşist uygulamalarına karşı, halklarımızla dayanışma mücadelemiz sürerken, Avrupa'da yaşamaktan kaynaklanan sorunlarla, yani göçmen ve azınlık olmaktan kaynaklı sorunlarımız da çalışmalarımızın başında yer almaktadır" derken, "Yerli halklarla birlikte omuz omuza, Avrupa'da ve yerelde bulundukları ülkelerdeki sorunlar da bizim için büyük önem arz etmektedir" dediler.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN