Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

TGBW, gönüllü çalışanları onurlandırdı

Emine Vural, Stuttgart Gençler Grubu, Atölye Wernau ve Mürvet Öznur Tuncer’e, Engelsizsiniz Grubu’na yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür plaketi verildi.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Baden-Württemberg Türk Toplumu’nun (TGBW) yıllık olağan üye dernekler toplantısında Türk toplumunun yararına karşılık beklemeden gönüllü çalışmalar yapanlara teşekkür edildi. TGBW üye dernekler toplantısını açan Başkan Gökay Sofuoğlu, derneğin yaptığı sosyal çalışmalar ve projeleri tanıttı. “Yaşlı bakımı, kadınlara meslek eğitimi, sığınmacılara hamilik, farklı cinsel kimliğe sahip Türkler ve engelli çocuğu olan Türk ailelere destek amaçlı projelerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Ayrımcı ve ırkçı muameleye maruz kalan mağdurlar için TGBW bürosunda bir merkezin hizmet verdiğini söyledi. İslam ve yabancı düşmanı AfD’nin parlamentoya girmesinden sonra Almanya’da yaşayan Türk toplumunu zor günlerin beklediğine işaret eden Gökay Sofuoğu, 2019 yılında eyalet seçimine dikkat çekerek gençlerin partilere girerek aktif çalışmaları gerektiğini kaydetti.

Karşılıksız hizmet
Üye derneklerin verdiği hizmetlerin tanıtımından sonra Oya Poyraz, Halil Karaçoban, Zeynep Stegemann, Rabiye Sönmez, Tarkan Şöhret, Ahmet Necati Işık, Aykut Düzgüner, Menderes Selçuk’tan oluşan TGBW yönetim kurulu tarafından belirlenen gönüllülerin onur belgileri verildi.

Almanya Türk Toplumu (TGD) gençlik kolu Young Voice aksiyonu çerçevesinde verilen ödüllere DİTİB Ayasofya Camii Kadın Kolları Başkanı Emine Vural, Demenz Derneği, Robert Bosch Hastanesi, Emin Eller bakımevinde yaptığı çalışmalardan ötürü Mürvet Öznur Tuncer, el emekleriyle yaptıkları el işlerini satarak yardıma muhtaçlara bağışlayan Atölye Wernau kadınlar grubu, engelli çocukları olan annelerden oluşan, çeşitli faaliyetler düzenleyerek elde edilen geliri Türkiye’deki engellilere bağışlayan Engelsizsiniz Grubu ile gençlik çalışmaları yapan gençler grubu layık görüldü.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN