Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meşale için toplanan imza 100 bini geçti

Meşale’nin 18 Aralık’ta görülen ve serbest kalması kararı çıkan mahkemesi öncesi yapılan 29. mitingte, karanlığa karşı ışık olmak için mumlar ve meşaleler yakan kitle, başlattıkları ışık eylemini devam ettireceklerini söyledi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
30 Nisan’dan bugüne Türkiye’de tutuklu olan Etkin Haber Ajansı emekçisi Ulm’lu Gazeteci Meşale Tolu’ya ve tüm tutuklu olan gazetecilere özgürlük için, her cuma günü düzenlenen dayanışma mitinglerinin 29.su düzenlendi.

Tolu’nun 18 Aralık’ta görülen mahkemesi öncesi yapılan 29. mitingte, karanlığa karşı ışık olmak için mumlar ve meşaleler yakan kitle, başlattıkları ışık eylemini devam ettireceklerini söyledi. Eylemlere, çok sayıda Alman ve Türkiyeli kurumların yanı sıra, duyarlı bireyler, öğretmeni ve Meşale'nin ailesi ve yakınlarından çok kişi katıldı.

Geçtiğimiz günlerde 33 yaşına giren Meşale Tolu’nun doğum günü, miting alanında kutlanmıştı. Meşale’nin doğum günü pastasını babaannesi Gule Nine keserken duygulu anlar yaşanmıştı. Eylem alanında, Melaşe’nin babası Ali Rıza Tolu, kardeşleri, amcaları ve kuzenleri ayrıca 3 yaşındaki oğlu da annesinin doğum gününü kutlamak için alandaydı.

Etkinliklerin değişmez aktivisti Meşale Tolu’nun emekli öğretmeni Angelike Lanninger, Almanya Dışişleri bakanı Sigmar Gabriel'e mektup yazmıştı. İmza kampanyasına desteğin sürmesi için de çağrı yapan öğretmen, şu ana kadar sadece son internette de açılan imza kampanyasında 100 binden fazla imza toplandığını söyledi.

Her zamanki gibi, bu mitingte de, Meşale Tolu’nun pankart ve afişlerinin yanı sıra, Nuriye Gülmez, Semih Özakça ve Deniz Yücel için de pankart ve dövizler açıldı. Komite sözcüsü yaptığı konuşmada “Sadece Meşale değil, tüm gazeteciler, tüm insan hakları savunucuları, tüm vekillerimiz serbest kalana kadar etkinliğimiz sürecek. Yani her cuma buradayız” dedi.

Mitinge AGİF, ADHF, ATİF, Anadolu Federasyonu, Nav-Dem, HDK-Ulm, SYKP, Linke ve MLPD taraftarları katılarak destek verdi. 100’den fazla kişinin katıldığı etkinliğe, çevreden geçenler de yoğun ilgi gösterdi.

Yine, bu mitingte de HDK-Avrupa’nın başlattığı kampanya dahilinde “Erdoğan İstifa” dövizleri açıldı, bildirileri dağıtılarak, Erdoğan ve AKP iktidarı protesto edildi.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN