Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 576 - 13.12. - 29.12.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seehofer tekrar başkan, Söder yeni bașbakan

Delegelerin oylarıyla Horst Seehofer parti genel başkanı sıfatıyla güven tazeledi.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Eylül'de yapılan federal meclis seçimlerinin ardından Almanya için koalisyon arayıșları devam ediyor. Uzmanların tahminlerine göre CDU - CSU ile SPD koalisyonu en erken Mart ayında kurulabilir, eğer taraflar anlașabilirse. Geriye kalan seçeneklerse azınlık hükümeti kurmak veya yeni bir seçimle tekrar sandığa gitmek.

Nürnberg'de kurultay için toplanan Bavyera'nın iktidar partisi CSU, Șansölye Merkel'i konuk etti. Kurultay öncesinde partinin geleceği ve yönetimiyle alakalı yoğun bir gündem olușturulmuștu. Zira önümüzdeki yıl Eylül ayında her beș yılda bir yapılan Bayvera Eyalet Meclisi seçimleri yapılacak.

Bavyera Maliye Bakanı Dr. Markus Söder yıllardır veliaht olarak isimlendiriliyor ve parti tabanından yoğun destek görüyor. Aslen Nürnbergli olan Söder çoğu parti arkadașı tarafından hırslı bir o kadar da geleceğin lideri ve Bavyera'nın yeni bașbakanı olarak görülüyor.

Cumartesi sabahı Markus Söder tarafından genel başkanlığa tek isim olarak Horst Seehofer önerildi. Sonuçta delegelerin oylarıyla Horst Seehofer parti genel başkanı sıfatıyla güven tazeledi.

Birlik ve destek çağrıları yapılan kurultayda, Seehofer "Bavyera ve Almanya için, insanlar için, sorumluluk üstlenmeliyiz, önce ülkemiz, vatandașların refahı ve huzuru, devlet düzeni, sonra partim ve ben" dedi.

Horst Seehofer'in tavsiyesi üzerine partinin Bașbakan adayı olarak delegelerin oylarıyla șu an Maliye Bakanı olan Dr. Markus Söder seçildi. Horst Seehofer ve Markus Söder ayakta alkıșlandılar.

Söz alan Söder konușmasında "Önümüzde zor bir siyasi ve toplumsal bir süreç bizi bekliyor, Eylül 2018'de ağacın meyve vermesi için mücadele edeceğiz, eski gücümüze kavușacağız, birlikten güç doğar, bütün bölgeleri, bütün nesilleri, bütün insanları kucaklayacağız. Bir futbol takımı gibiyiz. Bir bölgenin veya vilayetin değil, hedefimiz tüm Bavyera'nın Bașbakanı olmak" dedi.

Söder teșekkür ettikten sonra, delegelere seslenerek "Bugün hiçbirșey bitmedi, yeni bir dönem bașlıyor, birlikte mücadele edeceğiz, bașarabiliriz" dedi.
Milletvekili adayı Serdar Duran

2018'de yapılacak olan Bavyera Eyalet Seçimlerine CSU'dan aday olan, Münih 1987 doğumlu olan Serdar Duran ilk, orta ve yüksek öğrenimini Münih'te tamamladı. Özel Remax Emlak Akademisi ve Sigorta ve Finans Meslek Okulu mezunu. Bavyera Ekonomisi Eğitim Geliștirme Merkezi'nde "İktisat ve İșletme Yönetimi" alanında lisans yaptı. Siyasete 2011 yılında CSU Münih Gençlik kollarında bașladı. Ardından sırasıyla yönetim üyeliği, mahalle gençlik kolları bașkanı, 2014 yerel seçimlerinde Münih belediye meclis adayı, entegrasyon ve göç'ten sorumlu Çalışma Grubu Münih Başkanı ve 2017 Federal Seçimleri Türk uyruklu seçmenlerden sorumlu danıșman olarak görev yaptı. Münih Büyükșehir Belediyesi Yabancılar Dairesinde memur görevinin yanı sıra CSU Münih-Harthof teșkilatı bașkan yardımcısı olarak yerel siyasetle ilgileniyor.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN