Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Le Pen'in partisine adli soruşturma

Ulusal Cephe'ye, Avrupa Parlamentosu'nda usulsüz danışman çalıştırma davası kapsamında adli soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

AA (Paris) 
Fransa'da başkanlığını Marine Le Pen'in yaptığı ırkçı Ulusal Cephe (FN) Partisi hakkında, Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi milletvekillerinin usulsüz bir şekilde danışman çalıştırdıkları suçlamaları kapsamında adli soruşturma açıldı.

Le Monde gazetesinde yer alan habere göre, daha önce parti üyesi çok sayıda AP milletvekili hakkında açılan soruşturma bu kez parti tüzel kişiliği hakkında açıldı. AP'de görevli FN üyelerinin, usulsüz şekilde danışman çalıştırdıkları iddiaları sonrası açılan soruşturma kapsamında kasım ayı sonunda parti yöneticisi Wallerand de Saint-Just'un mali savcılığa ifadeye çağrıldığı ve ardından parti hakkında da adli soruşturma kararının çıkarıldığı kaydedildi.

AP'de görev yapan veya daha önce görev yapmış 19 Fransız üyenin, 2012-2017 yıllarında "sahte danışman" çalıştırarak AB'yi 5 milyon avro zarara uğrattığı iddiaları üzerine, AP içerisinde de soruşturma başlatılmıştı.

Bu soruşturma kapsamında Ulusal Cephe'nin eski başkanı Jean-Marie Le Pen ve mevcut başkan Marine Le Pen'in de ifadeleri alınmış, Marine Le Pen'in AP'deki ve Fransız Ulusal Meclisi'ndeki dokunulmazlığı kaldırılmıştı.

Parti için çalışan çok sayıda görevlinin, AP'de danışman olarak gösterilip haksız kazanç sağlandığı ve AP'nin zarara uğratıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında FN genel merkezi, daha önce iki kez polis baskınına uğramıştı.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN