Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AB sığınmacı politikası Brüksel'de protesto edildi

AB'nin sığınmacı politikalarını protesto etmek için Brüksel'de binlerce kişi buluştu.

AA (Brüksel) 
Avrupa Birliği'nin (AB) sığınmacı politikaları Brüksel'de binlerce kişi tarafından protesto edildi. Belçika merkezli Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Kalkınma İşbirliği Ulusal Merkezi (CNCD), Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ev sahipliği yapan Brüksel'de "Adil göç" temalı protesto gösterisi düzenledi.

AB'nin hatalı sığınmacı politikalarını protesto etmek için soğuk hava ve yağmura rağmen AB Komisyonu ve AB Konseyi önünde akşam saatlerinde yaklaşık 4 bin kişi buluştu. Göstericiler, AB kurumları önünde "Sığınmacılarla dayanışma", "Göç bir suç değildir", "Avrupa'ya hoş geldin" gibi çeşitli sloganlar attı.

Akdeniz'de yaşamını kaybeden göçmenlerin adlarının bulunduğu 100 metre uzunluğunda bir afiş açan grup, durumu birkaç dakikalık sessizlikle protesto etti. CNCD Genel Sekreteri Arnaud Zacharie, AB'nin gerçek anlamda bir göç politikası uygulayamadığını belirterek, "Avrupa politikalarının sonucunda Libya'da köle pazarı kuruldu. Kölelik, tecavüzler ve insan hakları ihlallerini her gün görüyoruz ve bütün bunlar Avrupa Birliği'nin göç politikalarının sonucu." dedi.

Her yıl binlerce kişinin Akdeniz'de yaşamını yitirdiğine dikkati çeken Zacharie, "Sığınmacıların yaşamlarını tehlikeye sokmadan Avrupa'ya gelmelerine imkan sağlayan bir AB göç politikası belirlenmesi gerekiyor." diye konuştu.

"Avrupa'da göçmenlere ihtiyacımız var"
Avrupa nüfusunun git gide daha fazla yaşlandığını anımsatan Zacharie, "Avrupa'da göçmenlere ihtiyacımız var. Göç için kesin ve yasal yollar belirlenmesini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Zacharie, AB'nin 2 yılda 160 bin sığınmacıyı Yunanistan ve İtalya'dan diğer ülkelere yerleştirmek üzere anlaşmasına rağmen bu planda başarısız olduğunu, AB ülkelerinin sığınmacılar konusunda alınan ortak kararları uygulamaları gerektiğini kaydetti.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN