Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Başbakan Orban'dan AB'ye tepki

Macaristan Başbakanı Orban: “Eğer birisi Polonya'ya saldırırsa bu tüm Orta Avrupa'ya saldırdığı anlamına gelir.”

AA (Budapeşte) 
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Polonya'nın, Avrupa Birliği'ndeki (AB) oy hakkının elinden alınması sürecini başlatan AB Komisyonuna tepki gösterdi. Orban, Macaristan devlet radyosu Kossuth Radio'daki haftalık konuşmasında, Polonya-AB krizi ve gündemdeki diğer konulara ilişkin açıklama yaptı.

Orban, AB Komisyonunun, Polonya'daki yargı reformunun hukukun üstünlüğü prensibine aykırı olduğu gerekçesiyle daha önce hiçbir üyeye uygulamadığı cezalandırma olan AB'de oy hakkının elinden alınması sürecini başlatmasına tepki gösterdi.

Ülkesinin Polonya ile dayanışma içinde olduğuna dikkati çeken Orban, ''Eğer birisi Polonya'ya saldırırsa bu tüm Orta Avrupa'ya saldırdığı anlamına gelir.'' dedi.

AB'nin Polonya'ya karşı başlattığı sürecin doğru olmadığını ve Polonya'sız Orta Avrupa'nın güçlü olamayacağını savunan Orban, Polonya ve Macaristan'ın göçmen konusunda da hemfikir olduğunu kaydetti.

Sığınmacı krizine ilişkin de açıklamalar yapan Orban, karışık toplumlu Avrupa'nın oluşmasını isteyen partilerin düzenlenen seçimlerde sürekli güç kaybederek zayıfladığını öne sürdü.

Orban, Vişegrad Dörtlüsü'nün (V4: Slovakya, Çekya, Macaristan ve Polonya) İtalya'ya deniz sınırlarını koruması ve sığınmacıları durdurması için ciddi oranda maddi yardımda bulunacağını söyledi.

AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, 20 Aralık'ta AB Komisyonu üyelerinin haftalık toplantısından sonra yaptığı açıklamada, "AB Komisyonu olarak Polonya'da hukukun üstünlüğünün ciddi ihlal edildiği sonucuna vardık. AB Komisyonu olarak Polonya'ya yönelik 7. madde prosedürünü yürürlüğe koymaya karar verdik." ifadelerini kullanmıştı.
Teilen
2018-01/01-Sayı-553
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN