Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kadınlar Ulm'da da meydandaydı

HDK-A, SKB, TJK-E, SYKP, MLPD, ADKH, Yeni Kadın ve Partizan Ulm'dan kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle şehir merkezinde gösteri yaptılar. Merhaba (Ulm)

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla, tüm dünyada olduğu gibi Ulm'da kadınlar meydana çıktı. Ulm'lu örgütlenmelerden Halkların Demokratik Kongresi - Avrupa (HDK-A) Ulm Kadın Meclisi Girişimi, Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Kadın Meclisi, Marksist Leninist Parti Almanya (MLPD), Avrupa Demokratik Kadın Hareketi (ADKH) ve Yeni Kadın tarafından oluşturulan Kadın Platformu Ulm tarafından düzenlenen etkinlik, kötü hava koşullarına rağmen, şehir merkezinde coşkuyla gerçekleştirildi. Etkinliğe Partizan Ulm da destek verdi.

Etkinlikte açılan pankart ve dövizlerde kadına yönelik şiddet ve erkek egemen anlayış protesto edildi. Ağırlıklı Almanca yapılan konuşmalarda, Avrupa'da ve Türkiye'deki kadınların durumuna değinilirken, özellikle Avrupa'daki Türkiyeli kadınların ayrıca göçmen ve azınlık olmaktan dolayı daha ağır koşullarda yaşamak zorunda bırakıldığı anlatıldı.

Tüm dünyada olduğu gibi Almanya'da artan kadın cinayetleri de konuşmalarda geniş yer aldı. Ayrıca, Türkiye'de tutuklu bulunan gazeteci Ulm'lu Meşale Tolu'nun da evi basıldığında, çocuğunun gözü önünde polis tarafından fiziksel şiddete uğradığı da ayrıca belirtildi. Eylemde, Nuriye Gülmez, Semih Özakça, Deniz Yücel ve tüm politik tutuklularla dayanışmaya devam edileceğinin altı çizildi.

Etkinlikte konuşmaların yanı sıra mücadele türkü, şarkı ve marşları da çalındı. Kadınlar, başta Kadıköy ve Taksim olmak üzere, Türkiye'de ve tüm dünyada meydana çıkan kadınlara selam göndererek etkinliği sonlandırdı.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN