Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Şimdi HDK zamanı

Ülke örgütlemesi olan HDK-Almanya'nın kent meclisi HDK-Köln, 3 Aralık'ta düzenlenecek Köln 1. Olağan Kongresi'ne katılım çağrısı yaptı. HDK, "Birleşik mücadeleyi güçlendirmek için şimdi HDK zamanı" dedi.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Köln, 3 Aralık tarihinde Alte Feuerwache Grösse Forum Saal'de düzenlenecek Köln 1. Olağan Kongresi'ne katılım çağrısı yaparak "Birleşik mücadeleyi güçlendirmek için şimdi HDK zamanı" dedi.

Tüm Avrupa'da olduğu gibi, HDK-A ülke ve kent meclisleri kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Ülke örgütlemesi olan HDK-Almanya'nın kent meclisi HDK-Köln de 1. Olağan Kongresi'ni 3 Aralık'ta gerçekleştirecek.

HDK-Köln açıklamasında, "Yaşadığımız ülkelerde ve geldiğimiz topraklarda egemenler saldırılarını yoğunlaştırmış durumda. Egemenler alenen haykırıyorlar; 'kurucu irademize –egemenliğimize- karşı çıkanlara yaşam hakkı yok' diye. ABD Başkanı Trump’un dile getirdiği bu politika, emperyalist-kapitalist sistemde ABD’den Avrupa’ya, Türkiye’den Ortadoğu’ya tüm egemenlerin ortak ve tek politikası." diyerek, Trump’un dillendirdiği, Erdoğan’ın uyguladığı, Almanya ve tüm emperyalistlerin desteklediği bu politikanın sonuçlarının yaşandığına dikkat çekti.

"Kazanılmış hakların gasp edilmesi hedeflenmekte… "
HDK açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Fransa’daki gibi yeni çalışma yasalarıyla, TTİP-CETA gibi anlaşmalarla ve ırkçı-faşist hareketlerin büyütülmesiyle, Avrupa ülkelerinde çalışanların yaşam koşullarını kötüleştirecek kazanılmış hakların gasp edilmesi hedeflenmekte…

Diktatörler desteklenmekte, suç ortaklığı yapılmakta. Örneğin Erdoğan diktatörlüğünün Türkiye ve Kürdistan’daki tüm katliamlarına, vahşetine, zulmüne, insan hak ve özgürlüklerinin ayaklar altına alınmasına göz yumulmakta, sessiz kalınmakta, suç ortaklığı yapılmakta..

Emperyalist-kapitalist sistem egemenliklerinin devamı uğruna dünyanın her yerinde açlığı, eşitsizliği, ayrımcılığı, zulmü ve savaşı dayatıyor. İnsana ait olan dünyayı, insana yaşanmaz kılıyor. Mücadele etmekten, birleşerek mücadeleyi büyütmekten ve insana bu dünyayı cehenneme çeviren sistemi alt etmekten başka yol yok!

Halktan, ezilenden, yok sayılandan, doğadan, emekten, özgürlükten, eşitlikten, barıştan, adaletten ve demokrasiden yana olanlar, yeni bir toplum, insanca bir yaşam için ortak mücadeleyi örgütlemek zorundadır.

Sizleri, gerçekleştireceğimiz HDK-Köln 1.Olağan Kongremize katılmaya, HDK meclislerinde yer almaya, ortak birleşik mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz."
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN