Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meşale için 25. miting

Gazeteci Meşale Tolu ile Dayanışma mitinglerinin 25.si gerçekleştirildi. HDK-Avrupa Eş Sözcüsü Demir Çelik ve SYKP kurucu Eş Başkanı Tuncay Yılmaz da birer konuşma yaptı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
30 Nisan'dan bugüne Türkiye'de tutuklu olan Etkin Haber Ajansı emekçisi Ulm'lü Gazeteci Meşale Tolu'ya ve tüm tutuklu olan gazetecilere özgürlük için, her cuma günü düzenlenen dayanışma mitinglerinin 25.si düzenlendi.

Ulm Münster Katedrali ,Tolu'ya özgürlük pankartının ve resimlerinin açıldığı etkinlikte, karanlığa karşı ışık olmak için mumlar ve meşaleler yakan kitle, başlattıkları ışık eylemini devam ettireceklerini söyledi.

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Eş Sözcüsü Demir Çelik, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) kurucu Eş Başkanı Tuncay Yılmaz da mitinge katılarak birer konuşma yaptılar.

Konuşmalarında Çelik ve Yılmaz "Gazeteci arkadaşımızla sürdüregelmiş olduğumuz bu dayanışma çok önemli" derken, Meşale'nin özgür olmasının, Türkiye'de basının, düşüncenin ve gazetecilerin özgür olması demek olduğunu ifade ettiler, Meşale Tolu dayanışmasının emekçilerine ve katılımcılarına teşekkür ettiler. Söyleşi için Türkiye'den gelen araştırmacı feminist yazar Gülfer Akkaya da elinde meşaleyle mitingte yer alarak, dayanışmada bulundu.

Komite sözcüsü, kalabalık katılımdan dolayı destek verenlere teşekkür etti. Ayrıca Türkiye’de işlerinden atıldıkları için işe geri alınmak talebiyle açlık grevini sürdüren akademisyenler Nuriye Gülmez ve Semih Özakça için de dayanışmaya devam edeceklerini söyledi.

Her zamanki gibi, bu mitingte de, Meşale Tolu'nun pankart ve afişlerinin yanı sıra, Nuriye Gülmez, Semih Özakça ve Deniz Yücel için de pankart ve dövizler açıldı. Komite sözcüsü yaptığı konuşmada "Sadece Meşale değil, tüm gazeteciler, tüm insan hakları savunucuları, tüm vekillerimiz serbest kalana kadar etkinliğimiz sürecek. Yani her cuma buradayız" dedi.

Tolu'nun ailesi, öğretmenleri, Ulmluların her hafta olduğu gibi katıldığı mitinge, AGİF, ADHF, ATİF, DİDF, HDK-Ulm, Sol Parti, MLPD, Anadolu Federasyonu, NAV-DEM, SKB ve SYKP'den de çok sayıda kişi katılarak destek sundular.

Miting Tolu'ya gönderilmek için hazırlanan posta kartları ve Alman parlamentosuna verilmek için toplanan imzaların ardından miting sona erdi.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN