Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dayanışmanın gücüyle, Meşale Tolu'ya Özgürlük

7 aydır Türkiye'de tutuklu bulunan Ulm'lü gazeteci Meşale Tolu'nun serbest bırakılması için 26 haftadır, ısrarla devam eden dayanışma mitinglerine bu defa, Ulm Noel Pazarı önünde devam edildi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
"Karanlığa karşı, ışık oluyoruz Meşale'nin ve tüm gazetecilerin özgürlüğünü istiyoruz" parolasıyla, ellerde ve yerlere koyulan mumlarla serenat oluşturulan mitingte konuşma yapan komite sözcüsü, 5 Nisan'da tutuklanan Gazeteci Tolu'nun eşi Suat Çorlu'nun 28 Kasım günü Silivri'de görülecek mahkemesine ve hukuksuzca cezaevinde yattığını anlatan sözcü, Çorlu'nun serbest bırakılmasını, en azından çocuları Serkan'a kavuşmasını istediklerini söyledi.

Meşale Tolu, Suat Çorlu, Deniz Yücel ve Tolu'nu avukatlarını Özlem Gümüştaş ve Sezin Uçar'ı da yargılayan hakimin Mustafa Çakar olduğunu belirten sözcü, hem iddianame hazırlayan, hem yargılayan hakimin hukuka aykırı olmasına rağmen, mahkeme heyetinin bu anti demokratik kararı sürdürdüğünü söyledi.

Avusturya'dan Meşale Tolu'ya ve Deniz Yücel'e, Dr. Karl-Renner ödülü
Avusturya Gazeteciler Kulubü tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dr. Karl-Renner ödülü bu yıl Türkiye'de tutuklu bulunan Meşale Tolu ve Deniz Yücel'e verileceğini söyleyen komite sözcüsü, 19 Aralık'ta Viyana Belediye binasında verilecek ödül törenine katılabileceklerini söyledi.

Sözcü Ulmlulara seslenerek, Tolu'nun özgürlüğü için haftalardır yürütülen bu dayanışmanın, 18 Aralık'ta İstanbul'da düzenlenecek Tolu'nun mahkemesinde gösterilmesi gerektiğini söyleyerek, "Alman milletvekileri, siyasi parti temsilcileri ve Ulmlular olarak Tolu'nun mahkemesinde istanbul'da olacak ve onun özgür olarak aramıza gelmesini sağlayacağız" dedi.

Her zamanki gibi, bu mitingte de, Meşale Tolu'nun pankart ve afişlerinin yanı sıra, Nuriye Gülmez, Semih Özakça ve Deniz Yücel için de pankart ve dövizler açıldı. Komite sözcüsü yaptığı konuşmada "Sadece Meşale değil, tüm gazeteciler, tüm insan hakları savunucuları, tüm vekillerimiz serbest kalana kadar etkinliğimiz sürecek. Yani her cuma buradayız" dedi.

26. miting 261 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen'in doğum gününe de denk geldi. AGİF, ADHF, ATİF, Anadolu Federasyonu, HDK-Ulm, SYKP ve Alman antifaşist kurumların katıldığı miting, 1 Aralık cuma günü aynı yerde buluşmak üzere son buldu.

...

Sol “vicdan” yine yok!
MERHABA’NIN NOTU: Daha önceki sayılarımızda ve çeşitli platformlarda da açıkladığımız gibi; “Sağ”ı anlıyoruz ve vicdanlarıyla başbaşa bırakıyoruz. “Sol”u ise sorgulamaya devam ediyoruz. Geçen sayıda adını da verdiğimiz kurum ve çevreler Ulm’un onuruna sahip çıkmamaya devam ediyor. Bu konuda görüşlerini beklediğimizi yineliyoruz.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN