Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 556 - 15.02. - 01.03.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tibet bayrağı açılması tepkiyle karşılandı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu: "Herhangi bir ülkenin herhangi bir şekilde Çin'e karşı ayrılıkçı etkinlikleri desteklemesine şiddetle karşı çıkıyoruz."

AA (Pekin) 
Çin Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Mainz kentinde yapılan futbol maçında Tibet bayrağı açılmasına tepki gösterdi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Çin 20 yaş altı futbol takımının Alman takımıyla yaptığı maç esnasında Tibet bayrağı açılmasına ilişkin, "Karşılıklı saygı, ev sahibinin sağlaması gereken şeydir. Karşılıklı saygı, herhangi iki ülke ilişkilerinde temeldir." ifadelerini kullandı.

Çin'in Tibet Özerk Bölgesi üzerindeki egemenliğinin çok eskiye dayandığını aktaran Lu, söz konusu olayın Çin'in çıkarlarına müdahale olduğunu belirterek, "Herhangi bir ülkenin herhangi bir şekilde Çin'e karşı ayrılıkçı etkinlikleri desteklemesine şiddetle karşı çıkıyoruz." diye konuştu.

Mainz kentinde Çin'in 20 yaş altı futbol takımının Alman rakibiyle oynadığı karşılaşma esnasında 6 gösterici Tibet bayrağı açmış, Çin futbol takımı da bayraklar indirilene kadar sahaya çıkmamıştı. Bu nedenle maç yaklaşık 30 dakika geç başlamıştı.

Almanya Futbol Derneği Başkan Yardımcısı Ronny Zimmermann, yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamada, protestonun doğal bir hak olduğunu savunarak, protestoyu yasaklayamacaklarını belirtmişti.

Çin, hakimiyeti altındaki Tibet Özerk Bölgesi üzerindeki egemenlik haklarının yüz yıllar öncesine dayandığını savunarak, bu bölgeye yönelik yabancı ülke, örgüt veya kişilerce yapılan eylemleri "iç işlerine müdahale" olarak nitelendiriyor.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN