Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiserliği seçimi

Avrupa Konseyi, Nils Muiznieks'in görev süresinin sona ermesi nedeniyle boşalacak Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiserliği için yarışacak 3 adayın ismini açıkladı.

AA (Strazburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Avrupa Konseyi, Nils Muiznieks'in görev süresinin sona ermesi nedeniyle boşalacak Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiserliği için yarışacak 3 adayın ismini açıkladı. Avrupa Konseyinden yapılan açıklamada, Bakanlar Komitesinin, İnsan Hakları Komiserliği için yarışacak üç adayı belirlediği ve bu isimlerin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin (AKPM) ilgili organına iletildiği ifade edildi.

Bakanlar Komitesinde yapılan oylamada, Fransa'nın adayı eski milletvekili Pierre-Yves Le Borgn, Slovenya'nın adayı Slovenya Adalet Bakanı Goran Klemencic ve Bosna-Hersek tarafından aday gösterilen Dunja Mijatovic'in en çok oyu alan ilk üç aday oldukları bildirildi.

Yeni İnsan Hakları Komiseri, gelecek yıl 22-26 Ocak tarihlerinde toplanacak AKPM Genel Kurulu sırasında belirlenecek ve 1 Nisan'da Muznieks'ten görevi devralacak. Bosna-Hersek'in adayı Mijatovic, 2010-2016 döneminde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Medya Özgürlüğü Temsilcisi olarak görev yapmıştı.

İnsan Hakları Komiserliği
İnsan Hakları Komiserliği, Avrupa Konseyi tarafından 1999'da tarafsız ve bağımsız bir kurum olarak kuruldu. Muiznieks, Alvaro Gil-Robles ve Thomas Hammarberg'den sonra bu göreve getirilen üçüncü kişi oldu. Yıllık 3 milyon euronun üzerinde bütçesi ve 30'a yakın çalışanı olan İnsan Hakları Komiserliği, Avrupa Konseyi üyesi 47 ülkedeki insan hakları, temel hak ve özgürlükler ve buna bağlı gelişmeleri takip ediyor.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN