Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Elektronik kelepçeyle mi kaçtı?

Almanya'da elektronik ayak kelepçesi ile izlenen radikal görüşlü bir Suriyelinin Yunanistan üzerinden Türkiye'ye kaçtığı iddia edildi.

AA (Berlin) 
Almanya için tehdit oluşturabileceği şüphesi ile elektronik ayak kelepçesi ile izlenen Hussein Z. (35) adlı radikal görüşlü bir Suriyelinin Yunanistan üzerinden Türkiye'ye kaçtığı öne sürüldü. Haberi veren "Bayerische Rundfunk" (BR) adlı yayın kuruluşu ve "Der Spiegel" dergisi, Hussein Z'nin Ekim ayında, bir yolcu uçağına binerek Yunanistan'a gittiğini, Almanya'nın Hessen eyaletindeki Bad Vilbel kentinde bulunan elektronik kelepçeleri izleme merkezinin, bu kişinin üzerindeki kelepçenin sinyallerini saatlerce kaybettiğini ve sonuçta sinyalleri Atina Havalimanı'nda yeniden almaya başladığını belirtti.

Sinyallerin izlenmesinin Almanya dışında yasak olması sebebi ile izlemenin durdurulduğu ifade edilen haberlerde, söz konusu kişinin elektronik ayak kelepçesine rağmen ülke dışına nasıl çıkabildiğinin araştırıldığı kaydedildi.

Bu kişinin yaşadığı Aschaffenburg kenti ve çevresinden sorumlu olan Unterfranken polisi açıklama yapmazken, sınır geçişlerinin kontrolünden sorumlu olan Federal Polisin (Bundespolizei) bir sözcüsü ise, olayı bildiklerini söylemekle yetindi.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Hussein Z, 2015 yılında sığınmacı olarak Almanya'ya geldi ve Federal Başsavcılık, bu kişi hakkında bir terör örgütüne üye olduğu şüphesi ile soruşturma yürüttü. Görüşlerinden dolayı tehlikeli görülen bu kişinin izlenebilmesi için elektronik ayak kelepçesi takıldı.

Söz konusu kişinin, Yunanistan'a gitmeden kısa süre önce, kendisinin Almanya'daki bakımından sorumlu olan yetkili ile görüşerek, Türkiye-Suriye sınırında bulunan hasta oğlunu almak istediğini söylediği ifade edilen haberlerde, Hussein Z'nin, Almanya'dan kaçışından 2 gün sonra Würzburg kentinde bulunan yetkiliyi yeniden arayarak Türkiye'de olduğunu söylediği kaydedildi.

Annesi ile kız kardeşinin Hamburg kentinde yaşadığı bildirilen Hussein Z'nin şimdiki yeri bilinmiyor.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN