Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Amerika Ortadoğu’daki çatışmalar için trilyonlar harcıyor

Yeni bir araştırmaya göre, Amerika 9/11 saldırılarından bu yana Ortadoğu bölgesindeki askeri çatışmalara 5.6 trilyon dolar harcadı.

Merhaba haber Merkezi 
9/11 saldırılarından 9 Eylül 2017’ye kadar, Birleşik Devletler’in Irak, Afganistan, Pakistan ve Suriye’deki savaş harcamaları ve Vatan Güvenliği ve Savunma ve Gaziler İşleri Daire Başkanlığı ek harcamaları 4.3 trilyon dolardan fazla bir miktara ulaştı. Brown Üniversitesi’nden Watson Enternasyonal ve Kamu İlişkileri Enstitüsü, 2016 mali yılı için muhtemel maliyetler ve gazilere yönelik tahmini harcamaları da eklendikten sonra, savaş maliyetlerinin toplamı 5,6 trilyon dolardan fazla olduğunu ortaya koydu.

En büyük harcama -toplamda 877.4 milyar dolar- Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından Afganistan’daki operasyon için yapılmıştı. Araştırmaya göre, Irak operasyonu 819.1 milyar dolar harcanarak ikinci sırada yer aldı.

2018 mali yılında bakanlıklar, Afganistan’daki operasyonlara 48,9 milyar dolar, Irak’a yalnızca 1 milyar harcaması beklenirken, ABD’nin Suriye’ye müdahalesi için harcanması beklenen miktar 13 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Bu yılın başında Savunma Bakanlığı, 9 Eylül sonrası askeri operasyonların toplam maliyetlerini 1.5 trilyon dolar seviyesinde tahmin etti. Watson Enstitüsünün çalışması, tüm maliyetlerin departman tarafından hesaplanmadığını yansıtıyor.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN