Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Göç politikasını görüştüler

İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, başkent Berlin'de Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb ile bir araya gelerek, göç politikası konusunda görüştü.

AA (Berlin) 
Almanya ve Fransa, sınır dışı ettikleri insanların geldiği ülkelerin kendileri ile işbirliği yapmamaları durumunda vize dağıtımını sıkılaştırmayı planlıyor. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, başkent Berlin'de Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb ile bir araya gelerek, göç politikası konusunda görüştü.

Bakan Maiziere, görüşmeden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, Almanya ve Fransa'dan sınır dışı edilen insanların geldiği ülkeleri, söz konusu kişileri yeniden almaları konusunda ikna edebilmek için dış, kalkınma ve vize politikalarındaki tüm imkanların kullanılması gerektiğini söyledi.

Maiziere, özellikle kaçak olarak deniz yoluyla İtalya'ya gelen Bangladeşli sığınmacıların, yeniden ülkelerine gönderilebilmeleri için AB'nin Bangladeş hükümeti ile görüşmeler yaptığını kaydetti.

Fransız Bakan ise iltica ve göç politikalarını Almanya ile uyumlu hale getirmek istediklerini söyledi. Almanya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Michael Roth da Avrupa'da yaşayan insanların büyük çoğunluğunun günümüzde bu kıtanın ne kadar çeşitliliği kaldırabileceği konusunu tartıştığını belirterek, bu nedenle Almanya ve Fransa'nın da yabancıların uyumu ve göç konularında başarılı olabilmek için çaba harcamaları gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, Berlin'de ilk kez Alman-Fransız Uyum Konseyi toplantısı düzenlendi. Söz konusu konseyin, gelecek 3 yıl boyunca "demokratik değerlerin aktarılması" konusunda çaba harcayacağı bildirildi.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN