Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 572 - 18.10. - 21.10.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Adres değişikliği sorun olmayacak"

Yeneroğlu: "Adres değişikliği yurt dışı seçmenin oy kullanımında sorun olmayacak."

Merhaba Haber Merkezi 
AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Yurt dışındaki bazı vatandaşlarımız adres değişikliği nedeniyle yurt dışındaki seçimlerde oy kullanamamıştır. Nüfus Hizmetleri Kanunu’nda yapılan son değişiklikle, bu sorunun giderilmesi için önemli bir adım atılmış oldu.” dedi.

Yeneroğlu, Nüfus Hizmetleri Kanunu’nda yapılan son değişiklikle, sorunun giderilmesi için önemli bir adım atıldığına değinerek, "7039 sayılı kanun ile yapılan değişiklik sayesinde adrese dayalı olarak yürütülen işlemlerde diğer adres, yerleşim yeri adresi ile aynı hukuki değere sahip olacaktır. Kurumlar yürütecekleri iş ve işlemlerde yerleşim yeri adresi gibi diğer adres bilgilerini de esas alacaklardır. Böylelikle yapılan adres değişikliği nedeniyle yurt dışındaki seçimlere katılımda mağduriyet yaşanmasına engel olmak için yasal zemin oluşturulmuştur. Bundan sonraki süreçte Yüksek Seçim Kurulu ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü gibi ilgili kurumlarımız seçimlere katılım hususunda var olan teknik altyapının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili gerekli çalışmaları yapacaklardır." dedi.

AK Parti olarak yurt dışındaki vatandaşların seçimlere katılımının ve siyasi temsiliyetinin güçlendirilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam ettiklerini kaydeden Yeneroğlu, "Nasıl ki; seçim sandığını dış temsilciliklerimize götürerek tarihe not düştüysek, siyasal katılımın önündeki engelleri aşma hususunda da aynı hassasiyeti göstermeye devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.
Teilen
2017-12/01-Sayı-551
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN