Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Neonazi Zschäpe için ömür boyu

Almanya’da 8’i Türkiyeli, 1 Yunanistanlı olmak üzere, 9'u göçmen 10 kişinin ölümünden sorumlu NSU örgütüyle ilgili davada Başsavcı, davanın baş sanığı Beate Zschäpe için ömür boyu hapis cezası talep etti.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’da 8’i Türkiyeli, 1 Yunanistanlı olmak üzere, 9'u göçmen 10 kişiyi öldürmekten sorumlu tutulan neonazi Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütüyle ilgili davada karar aşamasına gelindi. Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde devam edilen davada savcı sanıklar hakkında talep ettiği cezaları da açıklayarak mütaalasını tamamladı. Başsavcı Herbert Diemer, davanın baş sanığı Beate Zschäpe’nin işlenen 10 cinayet için ömür boyu hapis cezası almasını talep etti. Başsavcı sanık hakkında her cinayet için ayrı ayrı ömür boyu hapis cezası talep etti.

Başsavcı mütalaasında NSU davasının baş sanığı Beate Zschäpe’nin ırkçı örgütün tüm eylemlerindeki suç ortaklığının sabit bulunduğu belirtilerek, Zschäpe’nin hapisten çıkması durumunda gözetim altında tutulması için de şartların oluşmuş olduğu ifade edildi.
“Federal Almanya Cumhuriyeti’ne zarar verme”

Zschäpe’nin işbirliği olmaksızın NSU hücresinin diğer iki üyesi Uwe Mundlos ile Uwe Böhnhard’ın göçmenleri öldürmelerinin, patlayıcılarla eylem düzenlemelerinin ve banka soymalarının mümkün olamayacağının vurgulandığı mütalaada, Zschäpe’nin ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün “halkın gözünü korkutma” ve “Federal Almanya Cumhuriyeti’ne zarar verme” gibi hedeflerini desteklediğinin sabit bulunduğu kaydedildi.
NSU kurbanları

Mütalaada Zschäpe’nin bizzat eylem alanlarında görünmemesinin de kendisini tehlikeye atmak istememesinden kaynaklanmış olduğu görüşü belirtilerek, Zschäpe’nin Yunan işletmeci Theodoros Boulgarides’i öldürdükleri gün Mundlos ile Böhnhard’ı Münih’te telefonla aramasını da bu olayın gerçekleştirilmesi için irade göstermiş olması olarak değerlendirildiği belirtildi.
Dava dört yıldır devam ediyor

Zschäpe için müebbet hapis cezası isteyen başsavcılığın örgüte yardım etmekle suçlanan diğer sanıklar için ise en az bir yıl hapis cezası istemesi bekleniyor.

Davada 10 kişiyi öldürmek, iki bombalı saldırı ve 15 soygun düzenlemekle suçlanan üçlü NSU hücresinin hayattaki üyesi Beate Zschäpe davanın baş sanığı. Davada Zschäpe ile birlikte yardım suçlaması ile 4 kişi daha yargılanıyor.

NSU’nun diğer iki üyesi Uwe Mundlos ve Uwe Böhnhardt ise yakalanmadan intihar etmişti. Zschäpe ve diğer iki örgüt üyesi 1998 – 2011 tarihlerinde yeraltına inmişti. Dava süresince şimdiye kadar 815 tanık ve 42 uzman kişi dinlendi, 373 duruşma görüldü. Davadaki her bir duruşmanın ortalama 150 bin euroya mal olduğu tahmin ediliyor.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN