Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Brüksel'de Arakan protestosu

Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam ve şiddet olaylarını protesto amacıyla Avrupa Parlamentosu önünde gösteri düzenlendi.

AA (Brüksel) 
Resim galerisi için tıklayın
Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam ve şiddet olayları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de protesto edildi. Avrupa Parlamentosu (AP) önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam ve şiddet olaylarını protesto amacıyla gösteri düzenledi. Göstericiler, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamlar dolayısıyla Myanmar hükümetine tepki gösterdi.

Myanmar hükümeti aleyhine slogan atan grup, uluslararası topluma Myanmar hükümetine karşı tavır alınması çağrısında bulundu. Protestocular, "Myanmar'daki katliama son verin", "Soykırıma son verin", "Müslümanları öldürmeyi bırakın","Avrupa nerede" sloganları attı. Gösteride, Arakan'da katledilen Müslümanların fotoğrafları açıldı.

Hayatını kaybedenler için dualar okunan gösteride, bazı protestocuların gözleri doldu. Yüzlerce kişinin katıldığı protestoda çok sayıda Türk yer aldı.
"Arakan'da insanlık ölüyor, kardeşlerimiz ölüyor"

Gösteriye katılan İsmail Eryiğit, "Arakanlı kardeşlerimiz için geldik. Arakan'da insanlık ölüyor, kardeşlerimiz ölüyor. Onlar için geldik. Onlar ölmesinler, onlar yanmasınlar. İnsanlık için geldik. İnsanlık orada ölüyor." dedi.

Gülsüm Eryiğit de "Din kardeşlerimizin yanında olmak için geldik. Dünyanın en mazlum halkı Arakan için geldik. Kardeşlerimizin yanında olmak için, seslerini duyurmak için geldik. Dünyanın neden sessiz kaldığını insan olarak anlayamıyoruz. Hepimiz hep beraber tekiz, bir vücuduz ve Arakan'ın arkasındayız. Yalnız değiller, biz kardeşlerimizle beraberiz." diye konuştu. Myanmar ordusunun "silahlı militanlarla mücadele" gerekçesiyle Arakan eyaletinde devam eden saldırılarında 25 Ağustos'tan bu yana çok sayıda Arakanlı Müslüman hayatını kaybetti.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN