Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Boğalar koruma altına alındı

İspanya'nın Balear Adaları'ndaki boğa güreşlerinde bundan böyle kan dökülmeyecek.

Merhaba Haber Merkezi 
Balear Adaları parlamentosu boğa güreşlerinde hayvanın yaralanması ve öldürülmesini yasaklayan yasa teklifini kabul etti. İspanya'da boğa güreşinin yasaklanmasını talep edenler artıyor.

İspanya'nın Balear Adaları'ndaki boğa güreşlerinde bundan böyle kan dökülmeyecek. Geleneksel boğa güreşlerine şimdiye kadarkinden daha sert kısıtlamalar getiren yasa önerisi bölge parlamentosunda kabul edildi. Yasaya göre, gösterilerde onar dakika kovalanmak üzere sadece üç boğa ile güreşilecek ve torerolar ucu sivri ya da hayvanı tahrik edecek gereçler kullanamayacaklar. Yasa ile boğaların yaralanması ve öldürülmesinin engellenmesi hedefleniyor.

Yasa tasarısı Mallorca ve İbizza adalarının da dâhil olduğu Balear Adaları'nın solcu yönetimi tarafından oylamaya sunuldu. İspanya'nın Katalonya bölgesindeki boğa güreşlerini tamamen yasaklama kararı geçen yıl, boğa güreşlerinin İspanyol kültürünün önemli bir öğesi olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Sadece kanarya Adaları'nda boğa güreşleri tamamen yasaklanmış bulunuyor.

İspanyolların en beğenilen kültürel eğlenceleri arasında yer alan boğa güreşlerini her yıl 6 milyon kişi seyrediyor. 2015 yılında İspanya Hükümeti boğa güreşini 'manevi kültür mirası' ilan etmişti.

Son zamanlarda, öncelikle hayvan hakları savunucuları tarafından eleştirilen boğa güreşlerine direniş artmıştı. Mayıs ayında başkent Madrid'de düzenlenen boğa güreşini protesto gösterisine binlerce İspanyol katılmıştı. Boğa güreşi turnuvalarının sayısı son yıllarda azalmaya başladı. 2012 yılında 475 olan boğa güreşlerinin sayısı 2016'da 386'ya düştü.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN