Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Tunus 4,6 milyon yabancı turist ağırladı"

Tunus Turizm Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB) arasında Tunus'ta turizm kalitesinin yükselmesine ilişkin bir anlaşma imzalandı.

AA (Tunus) 
Tunus Turizm Bakanı Salva el-Lumi er-Rekik, Tunus'un yılın ilk sekiz ayında gelen 4,6 milyon yabancı turistten yaklaşık 666 milyon dolar gelir elde ettiğini söyledi.

Başkentin Gammart bölgesinde Tunus Turizm Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB) arasında Tunus'ta turizm kalitesinin yükselmesine ilişkin bir anlaşma imzalandı. Toplantı sonrasında basın mensuplarına konuşan Turizm Bakanı Rekik, "Ağustos sonunda, Tunus'a bu yıl Cezayir, Fransa, Almanya, İngiltere ve diğer ülkelerden gelen 4,6 milyon yabancı turistten yaklaşık 1,6 milyar Tunus dinarı (yaklaşık 666 milyon dolar) gelir elde edildi." diye konuştu. Açıklanan rakamların geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artış kaydettiği aktarıldı.

Akdeniz kıyısında ılıman iklime sahip Tunus, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak isteyen kuzey ve batı Avrupalıların uğrak noktası olarak sayılıyor.

Tunus'ta, 2015 yılında başkentteki Bardo Müzesi ve Suse kentindeki bir otele 4 ay arayla turistleri hedef alan iki IŞİD saldırısı düzenlenmiş, olaylarda çoğu yabancı uyruklu 70'in üzerinde kişi hayatını kaybetmişti. Dünya Bankası verilerine göre, ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 12'sinden fazlasını oluşturan ve Tunus'ta her on kişiden birine istihdam sağlayan Tunus turizmi, söz konusu saldırıların ardından büyük darbe almıştı.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN