Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

IFA 2017'ye Türk kahvesi damgasını vurdu

Tüketici elektroniği fuarı IFA 2017'de dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler Okka'lı kahve içti.

AA (Berlin) 
Türk şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği tüketici elektroniği fuarı IFA 2017'de bu yıl Türk kahvesi, fuar ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Türk kahvesinin dünya pazarındaki payını artırmak için elektrikli kahve makinelerini tüketiciyle buluşturan Arzum, Berlin'de dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara Türk kahvesi ikram etti.

Berlin'de düzenlenen ve dünyanın en önemli ticaret fuarlarından biri kabul edilen tüketici elektroniği fuarı IFA 2017'ye katılan Türk şirketleri, uluslararası arenada Türk ürünlerini tanıtmak ve pazarlama çalışmalarını yürütmek için mesai harcadı.

Fuara Türkiye'den katılan şirketler arasında yer alan Arzum, elektrikli ev aletlerini sergilediği fuar kapsamında, dünyada bilinirliğini artırmak istediği Türk kahvesinin tanıtımına da ayrı önem verdi. Bu kapsamda hayata geçirdiği Türk kahvesi makinelerini IFA 2017'de de tüketiciyle buluşturan Arzum, Türk kahvesinin yerini Avrupa'da ve dünya pazarında genişletmek için çalışıyor.

IFA 2017'de açıklamalarda bulunan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum Okka ve Okka Minio'yu fuar kapsamında tanıttıklarını ve ürünlerin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Teknolojinin günlük hayata etkilerine işaret eden Kolbaşı, şunları kaydetti:

"Teknoloji öyle bir hale geldi ki, artık teknoloji olmayan ev aleti, mutfak kalmadı. Şu an 2017 IFA'da yenilikler akıllı ev aletlerine bir şekilde dokunuyor. Fuarın sektöre önemli etkisi var ve bizde Arzum olarak espressocuların arasında inatla bayrağımızı dalgalandırıyor, tüm dünyadan gelen katılımcılara Türk kahvesi ikram ediyoruz. Talep oldukça iyi.

Almanya kendi özelinde Türk kahvesini zaten tanıyan bir ülke. Çoğunluk aslında bizim kahvemizi biliyor, nereden nasıl alacağını ve nasıl yapacağını bilmiyor. Bu makineleşme, onların ihtiyaçlarına da çözüm oldu. Türk kahve makinemizi Almanya'da, Almanların kendi alışveriş yaptıkları yerlerde satıyoruz ve satışlardan gayet memnunuz."

IFA'nın Avrupa pazarındaki firmaların tüketicilerle buluşması adına önemli yer tuttuğunu söyleyen Kolbaşı, satınalma ve yeniliklerin tanıtılması adına katılımcı firmalar için önemli olduğunu söyledi.

Murat Kolbaşı, Arzum'un 250 çeşit ürünü olduğunu anımsatarak, "Elektrikli ev aletlerinde burada her türlü hizmet verebilecek olmamıza rağmen Türk kahvesi makinelerimiz Okka'lar ile ayrışmak hedefindeyiz. Bu ürünlere özel önem veriyoruz. Türk kahvesi, Türk lokumundan sonra dünyada en fazla bilinir olan değerimiz." ifadelerini kullandı.

Türk kahvesini tüm dünyanın tanıdığını anlatan Kolbaşı, kahve içme kültürünün dünyaya yayılması konusundaki eksikleri gidermek adına çalıştıklarını dile getirdi.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN