Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Polis yeni bulgulara ulaştı

Almanya'da şimdiye kadar en az 36 hastayı öldürmekle suçlanan bir hasta bakıcının 84 kişiyi daha öldürdüğünden şüphe ediliyor.

Merhaba Haber Merkezi 
Almanya’da daha önce altı hastayı öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan hasta bakıcı Niels H. ile ilgili devam eden soruşturmada polis yeni bulgulara ulaştı. Oldenburg emniyeti, 30'dan fazla kişiyi öldürdüğü üzerinde durulan Niels H.'nin 84 kişiyi daha öldürdüğünden şüphe edildiğini açıkladı.

Oldenburg Emniyeti Müdürü Johan Kühme, üç yıldır yürütülen soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamada bu rakamın, sadece delillerin dava açmaya yeterli görüldüğü vakalardan ibaret olduğunu kaydetti. Ölen birçok hastanın kremasyon (cesedin yakılması) ile defnedildiği için otopsinin mümkün olmadığını kaydeden Kühme, o nedenle gerçek cinayet sayısının bilinmediğini belirtti.

Niels H. cinayetleri 2003 ile 2005 yılları arasında Delmenhorst ve Oldenburg kliniklerinde işlemekle suçlanıyor. 2015 yılında müebbet hapis cezasına çarptırıldığı mahkeme kararında Niels H.'nın çalıştığı hastanelerdeki hastalara kalp krizi ya da geçici şuur kaybına yol açan ilaçlar enjekte ettiğinin tespit edildiği yer almıştı. Niels H.'nin iş arkadaşlarında bir kahraman imajı yaratmak için de bu hastaları yeniden hayata döndürmeye çalıştığı belirtilmişti. Ancak Niels H.'nın reanimasyonu her zaman olumlu sonuç vermediği için birçok hasta bir daha kendine gelememişti.

Hasta bakıcı önce Delmenhorst'taki yoğun bakım ünitesinde altı hastayı öldürmek suçu ile yargılanmış, ancak dava sürecinde daha fazla hastanın ölümüne sebebiyet verdiğini itiraf etmişti. Hüküm giymiş olsa da Niels H. ile ilgili soruşturmaya devam ediliyordu. Soruşturma ekipleri geçen yıl elde ettikleri bilgiler ışığında Niels H.'nin 33 hastayı öldürdüğünü tahmin ettiklerini duyurmuştu.

Cesetlere otopsi yapıldı
Soruşturma ekipleri üç yıl içerisinde yüzlerce hastanın dosyasını inceledi ve 100'den fazla ceset üzerinde de otopsi yapıldı. Hastaların çoğunlukla Niels H.'nın mesaisinde ölmesi, görev yaptığı her iki klinikte de dikkat çekmişti. Savcılık verilerine göre Delmenhorst’taki klinikte Niels H.'nın hastaları öldürdüğüne dair somut kanıtlar da bulunuyor. Bu nedenle eski iki başhekim ve servis sorumlusu da "ihmal sonucu cinayete sebebiyet vermekten" hakim karşısına çıkacak. Oldenburg’daki diğer klinik sorumluları hakkındaki soruşturma ise devam ediyor.

Oldenburg Emniyet Müdürü, eğer dönemin sorumluları dikkat çekici durumu soruşturma ekiplerine vaktinde bildirmiş olsaydı, birçok kişinin ölümünün engellenebilineceğini kaydetti.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN