Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB'den geçmiş olsun ziyareti

DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Aydın, Duisburg - Meiderich semtinde meydana gelen yangın faciasında zarar gören Türk ailelerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

AA (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti‘nde Türklerin ve yabancıların yoğun yaşadığı Duisburg şehrinin Meiderich semtinde çıkan yangında 19 kişinin oturduğu, dördünün ağır yaralı ve iki Romen vatandaşın öldüğü, ikisinin kayıp olduğu olay mahallini ziyaret eden Aydın, yangında zarar gören aile bireyleriyle bir araya geldi.

Duisburg-Meiderich DİTİB Camii’ne 30 metre mesafedeki binada çıkan yangınla ilgili aile büyüklerinden ve mahalle sakinlerinden bilgi alan Aydın olay mahallinde şöyle konuştu;

„Özellikle son dönemlerde cami ve Müslümanlara yönelik saldırılar endişe vericidir. Siyasi kutuplaşmaların toplumda verebileceği zararlar açısından ders alınması gerekir. Olayın açığa çıkarılması için her türlü çabanın gösterilmesini yetkililerden bekliyoruz. Bu elim olay nasıl sizlerin ciğerini yaktı ise, bizlerin de ciğerlerini o şekilde yaktı. Bu yangın faciası derin üzüntüler yaratıp, endişelere yol açmıştır. Olay yerinde incelemelerde bulunan ekipler, kundaklama ya da ırkçı saldırı ihtimaline karşı araştırmalarını sürdürmüktedirler. Geçmişte yaşanılan acı hadiseler yine bir ırkçı saldırımı konusunu zihinlere taşımaktadır.

Yapılan çalışmalarda ve açıklamalarda toplumun hassasiyetlerine dikkat edilmeli, Türk vatandaşların ve onları temsil eden Müslüman teşkilatların kaygıları, üzüntüleri ve hassasiyetleri dikkate alınmalıdır. Bu facia Meiderichli Alman, Türk ve diğer milletlerden insanları da derinden üzmüştür. Toplum menfaatini gözetme ve insanlara hizmet götürmeyi kendisine ilke edinen DİTİB, bu feci yangın sonucu oluşan yaraların sarılması ve din kardeşlerimize karşı vazifelerimizi yerine getirme konusunda üzerine düşeni yapacaktır.

Diyanet İşileri Türk İslam Birliği (DİTİB) olarak hayatını kaybeden Romanyalı kardeşlerimize taziyelerimizi, geride kalan yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.“
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN