Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Serçem’e özgürlük

31 Mayıs 2017 günü Nürnberg’de okulundan apar topar götürülmek istenilen bir Afganistanlı gencin sınırdışı edilmesine karşı çıkarken gözaltına alınan Young Struggle üyesi Serçem için, tutukluluğunun 100. gününde de özgürlük nidaları haykırıldı…

Merhaba (Nürnberg) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) ile Young Struggles yaptıkları ortak açıklamada, 31 Mayıs 2017 günü Nürnberg’de okulundan apar topar götürülmek istenilen bir Afganistanlı gencin sınırdışı edilmesine karşı çıkarken gözaltına alınan Young Struggle üyesi Serçem'e özgürlük istendi.

“Dayanışma Halkların inceliğidir' sözcüğü enternasyonalist devrimci Che Guevara’ya aittir. Dayanışma sözcüğü devrimciler için başka halkların ve insanların yaşadığı acıya ortak olmak, empati kurmak ve birlikte mücadele etmek anlamına geliyor." denilen açıklamada, Young Struggle üyesi Serçem'in de okulundan apar topar götürülmek istenilen bir Afganistanlı gencin sınırdışı edilmesine karşı çıkarken aynı duygularla hareket ettiğine vurgu yapıldı.

"Emperyalistler tarafından talan edilen ve dini gericiliğe teslim edilen Afganistan’a sınırdışı edilmek istenilen bir Afgan genci için yoldaşımız Serçem 300’e yakın arkadaşıyla birlikte siper oldu. Serçem bu yüzden 31 Mayıs’tan beri gözaltında tutuluyor. Afgan gencin sınır dışı edilmesine karşı çıkan kitleye saldıran polise karşı durmak meşrudur! Almanya’da yeni çıkartılan 113 ve 114 § maddesiyle birlikte polise karşı her türlü tutumun en az 3 ay hapis cezasıyla cezalandırması devrimcilerin başka halklarla ve insanlarla dayanışmasına engel olamaz!" ifadesinin yer aldığı açıklama şöyle devam etti:

"Yeni çıkan yasayla polisin keyfiyetine ve saldırganlığına karşı koyuşların geliştiği yürüyüşlerde, grevlerde ve direnişlerde saldırıya uğrayan kitlenin suçlu duruma çıkartılması hedefleniyor.

Yasaların ve iktidarın itaatkar bürokratlarının haksızlık yaptığı an bizim görevimiz buna karşı koymaktır. 31 Mayıs günü 300’e yakın kitlenin ve Serçem’in gösterdiği örnek dayanışma yasayı çıkartan iktidar güçleri tarafından cezalandırılmak isteniyor. Yoldaşımız Serçem’in tutukluluğuyla birlikte aynı dayanışma ruh haliyle hareket eden başka gençlere gözdağı vermek isteniyor.

31 Mayıs’ta Afgan gencin sınırdışı edilmesine karşı direnen kitleye saldıran polise ve Serçem’i 90 günü aşkındır tutuklu tutan Alman devlet bürokrasisine karşı cevabımız yine dayanışmadır. Çünkü 31 Mayıs günü gösterilen dayanışma bir suç değildir, tersine meşrudur! Dünyanın hiçbir yasası bizi dayanışmamızdan alıkoyamaz!

31 Mayıs günü direnişe katılanlara karşı açılan davalar durdurulsun! Serçem’e özgürlük! Sınırdışılara son…"
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN