Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meşale ile dayanışma çığ gibi büyüyor

Münster Katedrali önünde yapılan mitinge Sol Parti Genel Başkan Yardımcı Milletvekili Heike Heinsel ve Uluslararası Platform-MLPD eyalet ve şehir milletvekili adayları katıldı. HDK-Ulm, AGİF, ADHF, ATİK, Anadolu Federasyonu, Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP, Meşale için sürekli alanda.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Türkiye'de tutuklu bulunan Ulm'lü gazeteci Meşale Tolu için 15. haftada, doğup büyüdüğü şehirde dayanışma mitingleri devam etti. 15 haftadır, emek harcayıp Meşale ve onun şahsında tüm tutuklu gazetecilere özgürlük için dayanışma gösterenleri selamlayan komite sözcüsü herkese “hoşgeldiniz” dedi.

“Tolu'nun mahkemesinde Silivri’de olacağız”
Sol Parti Genel Başkan Yardımcı Milletvekili Heike Heinsel, “Meşale Tolu için sürdürmüş olduğunuz bu güzel dayanışma çok önemli” derken, Erdoğan'ın Türkiye'yi farklı dil, inanç ve düşüncelerin yaşayamadığı bir ülkeye dönüştürdüğünü, farklı düşünenlerin ya tutuklandığını ya da ülkeyi terk ettiğini söyledi. Heinsel, bu miting aracılığıyla Türkiye'de tutuklanan HDP eşbaşkanlarına, milletvekillerine ve tüm gazetecilere selamlarını iletti.

Alman devletinin, Türkiye tarafından tutuklanan vatandaşların serbest bırakılması için yeterli girişim ve tavır sergilemediğini söyleyen milletvekili, bu yıl milyonlarca euroluk Türkiye'ye silah satışı yaptığını kaydetti.

Özgür düşüncenin yanında olduklarını söyleyen Heinsel, 11 Ekim'de ilk kez mahkemeye çıkarılacak olan gazeteci Meşale Tolu'nun Silivri’de görülecek mahkemesi için orada olacaklarını ve Meşale ve Deniz'in özgür olması için birlikte mücadele edeceklerini belirtti.

Meydanda halaya durdular
Uluslararası Platform-MLPD milletvekili adayı Julia Scheller, “Meşale ile dayanışmamız Almanya genelinde tüm üyelerimiz ve milletvekilleri adaylarımız tarafından tüm bulunduğumuz etkinliklerde konu ediliyor. Erdoğan diktatörlüğü tarafından tutsak edilenlere özgürlük istiyoruz” diyerek, Alman devletinin Erdoğan rejimine yönelik tavrının faydacı olduğunu, gerçek siyasi tavır almadıklarını eleştirdi.

Enternasyonal Liste – MLPD milletvekili adayları Gülay Öztoprak ve Gisela Schwab da etkinlikte, Meşale için bildiri dağıtıp, imza topladılar. Etkinlik gitar eşliğinde Almanca ve Kürtçe söylenen özgürlük şarkıları ile devam etti. MLPD, Linke ve diğer Almanyalı ve Türkiyeli aktivistlerin kol kola halaya durması da büyük ilgi gördü. Yoldan geçenler de halaya eşlik etti.

7 Ekim'de Meşale ile dayanışma konseri
Komite adına yapılan konuşmada, 7 Ekim günü yerli ve göçmen sanatçıların, siyasilerin, avukatların, gazetecilerin katılacağı bir dayanışma konseri planlandığı belirtilirken, “Dayanışma için Tolu'nun mahkemesi öncesi yüzlerce kişiyle müziğimizle, sözümüzle ve yüreğimizle o konserde olacağız” dendi.

Eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın pankartının açıldığı mitingte, işlerine geri dönmek için açlık grevine giren akademisyenlerle dayanışma içerisinde olduklarını belirttiler.

HDK-Ulm, AGİF, ADHF, ATİK, Anadolu Federasyonu, Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP üyelerinin katıldığı dayanışma mitingi, önümüzdeki hafta buluşma sözüyle son buldu.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN