Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Uluslararası Platform-MLPD adayları göçmenlerle buluştu

Almanya Genel Seçimlerine 3 hafta kala, demokratik- göçmen kurumların merkezi olarak oluşturdukları seçim ittifakı olan ve Ulm’da göçmen kurumlarından ADHF, AGİF, ATİF, HDK-Ulm, NAV-DEM, Partizan, SKB, SYKP ve Trotz Alledem’in de desteklediği, Uluslararası Platform-MLPD’nin eyalet ve kent adayları Ulm kentinde, göçmen kurumların Tohum Kültür Merkezi’nde birlikte düzenlediği kahvaltıda buluştular.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
24 Eylül 2017 günü Almanya genel seçimlerine gidilirken, demokratik- göçmen kurumların merkezi olarak oluşturdukları seçim ittifakı olan, Uluslararası Platform-MLPD -MLPD’nin eyalet ve kent adayları Ulm kentinde, göçmen kurumların Tohum Kültür Merkezi'nde birlikte düzenlediği kahvaltıda buluştular.

Birlikte yapılan pazar kahvaltısı sonrası söz alan Uluslararası Platform-MLPD (Internationalistische Liste) sözcüsü Gerhard Schonfeld, "Yerli ve göçmen emekçiler olarak böyle bir çalışmada olmak biz devrimciler, alternatif bir dünya isteyenler için çok güzel" derken, etkinliği organize eden kurumlara teşekkür ederek, önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri etkinliklere destek vermelerini istedi.

Göçmen kurumlar adına söz alan Cafer Aşkın, "MLPD Almanya'da devrimci bir mevzi olduğu, devrimci bir ittifakımız olduğu için bu çalışmayı merkezi olmak üzere tüm alanlarda birlikte oluşturduk." dedi.

Bu ittifakın göçmenler için eşit haklar mücadelesinde, devrimciler için politik özgürlük faaliyetini yürütmede, kapitalizmle mücadelede bir birleşim olduğunu söyleyen Aşkın, "Sorun seçilmek değil, adaylarımızla birlikte devrimci politik bir çalışma yürütmektir" dedi.

Uluslararası Platform-MLPD Ulm kent adayı olan Sosyalist Kadınlar Birliği ve AGİF üyesi Gülay Öztoprak, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, "Sizlerden biriyim, beni aday olmaya birleşik mücadeleye olan inancım getirdi, kampanya süresince hep birlikte bir kampanya yürüterek devrimci propagandayı büyütelim" diyerek herkese başarılar diledi.

Uluslararası Platform-MLPD Baden-Württemberg adayı olan Gisela Schwab, "Seçimlerde nasıl oy kullanacağız, yapılacak şehir etkinlikleri, ATİK’li tutsaklarla dayanışma amaçlı mahkeme önünde yapılacak merkezi miting" bilgilerini vererek, "Hep birlikte daha güçlüyüz" dedi.

Kurumlar kendi aralarında, adayların ve taleplerin yazılı olduğu seçim afiş, sticker vb. metaryallerin dağıtımını örgütlerken, birlikte kampanyaya daha güçlü destek verme çağrısı yapıldı.

Ulm’da, Uluslararası Platform-MLPD listesini ADHF, AGİF, ATİF, HDK-Ulm, NAV-DEM, Partizan, SKB, SYKP, Trotz Alledem kurumları ve oluşumları destekliyor.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN