Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"SPD, CDU ve Yeşiller'e oy vermeyin"

Erdoğan'ın "SPD, CDU ve Yeşiller'e oy vermeyin" çağrısını seçim afişlerinde kullanan AD-D, Erdoğan'ın fotoğrafının da yer aldığı afişlerle seçmenlere mesaj verdi.

Merhaba (Duisburg) 
Resim galerisi için tıklayın
24 Eylül'de yapılacak milletvekili genel seçimlerine az bir süre kala, siyasi partiler çalışmalarına gaz verirken, Ak Parti'ye yakınlığıyla bilinen Türkiyeliler tarafından kurulan AD-D partisinin seçim afişleri oldukça dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "SPD, CDU ve Yeşiller'e oy vermeyin" sözlerini seçim afişlerinde kullanan Alman Demokratlar Birliği (AD-D), Erdoğan'ın fotoğrafının da yer aldığı afişlerle seçmenlere mesaj verdi.

Türklerin kalabalık olarak yaşadığı şehirlerden Duisburg’da sokaklara asılan afişlerde “Türkiye dostu olanlarla beraber olun, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim" sözleri kullanılırken, çifte pasaport ifadesine vurgu yapan afişler de Türklerin yoğun olarak oturduğu sokaklara asıldı.

Afişler hakkında bilgi veren Alman Demokratlar Birliği Duisburg İl Başkan Yardımcısı Muhammed Bozkurt, Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı afişin parti genel merkezi tarafından alınan kararla hazırlandığına işaret etti ve afişte yer alan sözlerin Erdoğan’a ait olduğunu kaydetti.

Erdoğan ne demişti?
AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye düşmanı partilere sakın oy vermeyiniz. Türkiye dostu olanlarla beraber olun. Küçük partiymiş falan buna da bakmayın, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim." demişti.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN