Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Afrika'dan İtalya'ya düzensiz göç azaldı

Ülkeye Akdeniz üzerinden gelen göçmen sayısında geçen yıla göre yüzde 10,15'lik düşüş yaşandı.

AA (Roma) 
Afrika'dan Akdeniz'i geçerek İtalya'ya ulaşan göçmen sayısında, geçen yılın aynı dönemine göre düşüş kaydedildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkeye yıl başından bu yana 98 bin 448 göçmen geldiği, bu rakamın geçen yılın aynı dönemde 109 bin 565 olduğu belirtildi. İki yıl arasında yaşanan farkın yüzde 10,15 olduğu ifade edildi. Ayrıca söz konusu düşüşün, özellikle bu yılın temmuz-ağustos aylarında yaşandığı vurgulandı.

İtalya'ya Akdeniz üzerinden Temmuz 2016'da 23 bin 552 göçmen gelirken, bu yıl aynı ayda ülkeye ulaşan göçmen sayısı 11 bin 459 olarak açıklandı. Aynı şekilde, ülkeye geçen yıl ağustos ayında 21 bin 294 kişi ulaşırken, bu yıl bugüne kadar sadece 3 bin 235 göçmen geldi.

Bakanlık verileri, son yıllarda artan eğilimle devam eden göçmen trafiğinin, bu yılın temmuz ayından itibaren keskin bir düşüş trendine girdiğini gösterdi. İtalya, bir süredir Afrika kaynaklı düzensiz göçü azaltmak üzere göçmen geçişlerinin görüldüğü Afrika ülkeleri ve çıkış noktası olan Libya'ya yönelik siyasi, diplomatik, ekonomik girişimlerine geçen şubat ayından itibaren hız vermişti.

Libya'da Trablus'taki Ulusal Mutabakat Hükümeti ile geçen şubatta ikili bir anlaşma imzalayan İtalya, bu kapsamda Libya Sahil Güvenlik ekiplerinin oluşturulmasında lojistik ve formasyon desteği ile maddi yardım yapmaya başlamıştı. Bu konuda, Avrupa Birliğinin de desteğini alan İtalya, geçen aylarda Afrika'daki göç yollarını kapatmak için Libya'nın güneyindeki aşiretler ve komşu ülkeleri göçün önlenmesi için bir araya getirmişti.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN