Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Macaristan yarısını isteyecek

Macaristan Devlet Bakanı Lazar: "Başbakan Viktor Orban, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'e, şu ana kadar 800 milyon euroyu bulan Macaristan'ın sınır koruma harcamalarının yüzde 50'sini Brüksel'in ödemesi için mektup yazacak."

AA (Budapeşte) 
Resim galerisi için tıklayın
Macaristan Devlet Bakanı Janos Lazar, Avrupa Birliği'nin (AB), sığınmacıların girişini engellemek için sınırlarına jiletli tel örgü çeken Macaristan'ın sınır koruma giderlerinin yarısını ödemesi gerektiğini söyledi. Bakan Lazar, sığınmacı krizine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sığınmacı krizinin başlangıcından bugüne kadar Macaristan'ın, kendi vatandaşlarından topladığı vergilerle Schengen bölgesini tel örgü inşa ederek ve sınır koruma ekipleri eğiterek korumaya devam ettiğini belirten Lazar, ''Macaristan sadece kendisini değil aynı zamanda kıtadaki tüm vatandaşları yasa dışı göçe karşı koruyor. Avrupa vatandaşlarının güvenliğini Macar polisler ve askerler sağlıyor demek abartılı bir iddia olmaz.'' diye konuştu.

Avrupa'nın dayanışma kapmasında Macaristan'ın sınır koruma giderlerinin yarısını ödemesi gerektiğini de öne süren Lazar, ''Başbakan Viktor Orban, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'e, şu ana kadar 800 milyon euroyu bulan Macaristan'ın sınır koruma harcamalarının yüzde 50'sini Brüksel'in ödemesi için mektup yazacak.'' ifadesini kullandı.

Lazar, AB'nin bazı ülkelere bu konuda çeşitli yardımlar yaptığını, bu konuda Macaristan'a da yardım edilmesini isteyerek, şunları kaydetti: ''AB Komisyon bugüne kadar birkaç ülkeye yardım etti. Yunanistan kendisine söz verilerin 1 milyar euronun yarısını aldı. İtalya 656 milyon, Bulgaristan ise 100 milyon euro aldı.

Macaristan'ın da başvuru vakti geldi.'' Macaristan, sığınmacı akınını durdurmak amacıyla Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına jiletli tel örgü çekmiş, sınır bölgelerinde olağanüstü hal ilan ederek yasa dışı geçişler için uygulanan cezaları artırmıştı.

Macaristan, sığınmacılara karşı alınan önlemler kapsamında Vişegrad Grubu'ndaki ortakları Çekya, Polonya ve Slovakya'nın desteğiyle sınırlarına asker ve polis takviyesi yapmıştı.

Parlamentoda 7 Mart'ta kabul edilen yasayla aralarında çocukların olduğu sığınmacıların, iltica başvurusu süresince sınırda oluşturulacak kamplarda tutulması zorunlu kılınmış, ülke genelinde yakalanan sığınmacıların ise tel örgülerle çevrili sınırdan Macaristan dışına çıkarılacağı duyurulmuştu.

Sivil toplum kuruluşları, Macar güvenlik güçlerini, ülkeye giren sığınmacılara şiddet uygulayarak onları Sırbistan'a geri göndermekle suçluyor.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN