Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avustralya tazminat ödeyecek

Avustralya, mağduriyet davası açan mültecilere 70 milyon Avustralya doları tazminat ödeyecek.

Merhaba Haber Merkezi 
Avustralya'da Victoria Eyaleti Yüksek Mahkemesi, deniz yoluyla ülkeye sığınan bin 900 mülteciye yaklaşık 70 milyon Avustralya doları (47 milyon euro) tutarında maddi tazminat ödenmesine hükmetti. Victoria Eyaleti Yüksek Mahkemesi yargıcı Cameron Macaulay, tazminat miktarının "adil ve uygun" olduğunu söyledi.

Avustralya hükümeti ile bin 400 mültecinin avukatları tazminat miktarı üzerinde anlaşmıştı. Tazminat Avustralya'ya gitmek isterken Papua Yeni Gine'nin Manus Adası'ndaki mülteci kamplarında enterne edilen mültecilere ödenecek. Mağdurlar kapatıldıkları kamplarda ruhen ve bedenen zarar gördüklerini iddia ediyorlardı.

Deniz yoluyla gelen mültecileri prensip olarak kabul etmeyen Avustralya teknelerle gelen mültecilerin barındırılmaları için Papua Yeni Gine ve Nauru devletleriyle anlaşma yapmıştı. Manus'taki tartışmalı mülteci kampının ekim ayında kapatılması planlanıyor.

Papua Yeni Gine Yüksek Mahkemesi, geçen yıl Avustralya’ya deniz yolu ile gelen sığınmacıların Manus Adası’ndaki kampta “gözaltında tutulmasının” temel özgürlük haklarını ihlal ettiği gerekçesi ile anayasaya aykırı olduğuna hükmetmiş ve Avustralya ve Papua Yeni Gine hükümetlerinden sığınma arayan insanların Manus Adası’nda gözaltında tutulmasına son vermeleri talebinde bulunmuştu.

Geçen yıl Nauru Adası'nda tutulan sığınmacıların durumuna ilişkin basına sızan binlerce belge, dünyada şok etkisi yaratmıştı. Bu belgelerde gözaltı merkezindeki cinsel taciz vakalarından aşağılama ve intihar girişimlerine kadar birçok rapora yer veriliyordu.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN