Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da bomba tahliyesi

Frankfurt'ta 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bombanın etkisiz hale getirilmesi sırasında 60 binden fazla kişi bölgeden tahliye edildi.

AA (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Frankfurt kentinde yapılan kazı çalışmaları sırasında bulunan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bombanın etkisiz hale getirilmesi için 60 binden fazla kişi geçici süreyle bölgeden tahliye edildi. HC-4000 modeli 1,4 ton patlayıcıyla yüklü bomba nedeniyle Almanya tarihinin en büyük tahliye operasyonu gerçekleştirildi.

Westend semtinde bulunan bomba, etkisiz hale getirilmeden önce bölgede 1,5 kilometre çapındaki tüm binaların tahliyesinin yapılıp yapılmadığı kontrol edildi.

Bazı kişilerin tahliyeye karşı çıkmaları nedeniyle imha çalışmaları yaklaşık 3 saat gecikmeli başladı. Bazı bakım evleri ve hastanelerde kalanların tahliyesinde rahatsızlanan bir hasta yapılan müdahaleyle yaşama döndürüldü.

Bir itfaiye yetkilisi yaptığı açıklamada, bakım evleri ile hastanelerdeki hastaların tahliyesi ve bazı kişilerin de tahliyeye karşı gelmeleri nedeniyle imha işlemlerinin gecikmeli başladığını belirtti. Emniyet Amiri Gerhard Bereswill de bir kişinin geçici süre gözaltına alındığını aktardı.

Ülkede, 2. Dünya Savaşı'ndan kalma patlamamış bombalarla ilgili ikinci en büyük tahliye operasyonu geçen yıl sonunda Augsburg kentinde gerçekleştirilmiş ve yaklaşık 54 bin kişi tahliye edilmişti. Öte yandan, bu yılın mayıs ayında da Hannover kentinde başka bir bombanın etkisiz hale getirilmesi sırasında 50 bin kişi evlerini boşaltmıştı.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN