Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye

Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi

Sayy: 562 - 17.05. - 01.06.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2017/18
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SDG: Rakka'nın her santimetrekaresine patlayıcı döşediler

Rakka'nın yarısından fazlasını geri alan Suriye Demokratik Güçleri, IŞİD militanlarının "teslim olmak ya da ölmek" dışında şansları olmadığı için şiddetli şekilde karşılık verdiklerini açıkladı.

 
ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) Rakka'da IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonda, çatışmaların şiddetinin arttığı bildiriliyor.

Suriyeli Kürt ve Arap birliklerinden oluşan Suriye Demokratik Güçleri sözcülerinden Cihan Şeyh Ahmed çarşamba günü AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, Rakka'nın yarısından fazlasının örgütten geri alındığını ancak operasyonun yavaş ilerlediğini belirtti.

Sözcü Ahmed, kentin batısında ve doğusundaki dokuz semtte kontrolün yeniden ele geçirildiğini söyleyerek, IŞİD militanlarının kalan yedi semtte şiddetli şekilde karşılık verdiklerini aktardı. Sözcü, "Birliklerimiz ilerliyor ancak yavaş bir şekilde" diyerek bunu gerekçelerini açıkladı. Örgütün dört koldan çevrelendiğini söyleyen SDG sözcüsü, "IŞİD militanları ya teslim olacak ya da ölecekler. Bu yüzden şiddetli şekilde karşılık veriyorlar" şeklinde kouştu.

"Keskin nişancı ve drone kullanıyorlar"
Suriye Demokratik Güçleri sözcüsü, IŞİD militanlarının kentin her santimetrekaresine patlayıcı madde döşediklerini belirterek, keskin nişancı ve insansız hava araçları kullandıklarını aktardı.

Tüm bunların yanı sıra IŞİD komandolarının da kazdıkları tünellerle SDF güçlerine arkadan saldırdıklarını belirten sözcü Ahmed, tüm bunların Rakka'da ilerlemelerinin hızını yavaşlattığına dikkat çekti.

"Sivilleri korumak için yavaş ilerliyoruz"
SDG sözcüsü sadece kenti değil, orada yaşayan sivilleri de kurtarmak istemelrinin de operasyonun yavaş ilerlemesinin gerekçeleri arasında bulunduğunu sözlerine ekledi.

IŞİD'in "hilafet devletinin" başkenti ilan ettiği ve Suriye'deki en önemli kalesi durumundaki Rakka'ya haziran ayında operasyon başlatılmıştı. BM'nin verilerine göre, 20 bin ila 50 bin sivil kentte mahsur kalmış durumda.
Teilen
2017-09/02-Sayı-546
Merhaba TV
Takvim
Interna
Toker
CNR Food Istanbul
CNR Emlak Fuari
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Dr. med. univ. A. Aslan
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Memmo Döner Bıçakları
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN